tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Τσιτσιπας - Σακκαρη

Διαφήμιση
Διαφήμιση
 

Koufalia Cup: Προελαύνουν τα ελληνόπουλα (pics)

E-mail Εκτύπωση

koufalia cup
Με πολλές ελληνικές προκρίσεις ολοκληρώθηκε σήμερα ο 2ος γύρος των μονών και οι προημιτελικοί των διπλών στο διεθνές τουρνουά της Tennis Europe που φιλοξενείται στα Κουφάλια, Koufalia Cup. 

Στα προημιτελικά των αγοριών θα συνεχίσουν 5 Έλληνες αθλητές και συγκεκριμένα οι Δημήτρης Παλιούρας, Νίκος Ουσταμπασίδης, Γιώργος Βάλαρης, Βαγγέλης Μπόγρης και Μάριος Σαμολαδάς.

Στα κορίτσια, οι 6 από τις 8 παίκτριες που θα συνεχίσουν στα προημιτελικά, εκπροσωπούν τα ελληνικά χρώματα. Ο λόγος για τις Άρτεμις Ασλανισβίλι, Ευγενία Μουρούτσου, Ανδρομάχη Μπαρμπαγιάννη, Έλενα Παλιούρα, Στυλιανή Ρουσσοπούλου και Ναταλία Μπάτσιου.

Στα διπλά των αγοριών, οι Νίκος Ουσταμπασίδης/Δημήτρης Παλιούρας και Βαγγέλης Μπόγρης/Μάριος Σαμολαδάς προκρίθηκαν στα ημιτελικά, όπως και ο Γιώργος Βάλαρης, ο οποίος συνεργάζεται με τον Ρώσο Andrey Kozlov.

Τέλος, στα διπλά των κοριτσιών, επίσης οι 5 από τις 8 παίκτριες που προκρίθηκαν στους ημιτελικούς είναι από την Ελλάδα. Η Άρτεμις Ασλανισβίλι συνεργάζεται με την Ουκρανή Lolita Gukasyan, και θα αντιμετωπίσουν τις κορυφαίες του ταμπλό από τη Ρουμανία, Patricia Georgiana Goina και Oana Bianca Marinescu. Στον άλλον ημιτελικό θα αναμετρηθούν οι Τατιάνα Έλενα Γητοπούλου και Ναταλία Κασσή, με τις Ναταλία Μπάτσιου και Ευαγγελία Μίζιου.

Όλα τα αποτελέσματα της Τετάρτης:

ΜΟΝΟ ΑΓΟΡΙΩΝ 16 - 2ος γύρος:
Δημήτρης Παλιούρας (4) - Κωνσταντίνος Τζακουρής (16) 6-2, 6-3
Νίκος Ουσταμπασίδης - Στάθης Τριανταφυλλίδης (15) 7-6 (5), 6-2
Γιώργος Βάλαρης (12) - Borislav Zlatanov (7) 6-4, 6-1
Βαγγέλης Μπόγρης - Γιάννης Κασσής 6-1, 6-1
Μάριος Σαμολαδάς (13) - Άρης Μαβροϊδάκος 6-3, 6-2
Nikola Cvetanovic (6) - Στέργιος Αχιλλέας Παπαδόπουλος 6-7 (6), 6-3, 6-3
Andrey Kozlov (1) - Πασχάλης Μιχαλόπουλος (14) 6-3, 6-3
Aleksa Misic (5) - Vladimir Kravec (10) 6-4, 6-3

ΜΟΝΟ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ 16 - 2ος γύρος:
Ευγενία Μουρούτσου - Lara Stojanovski (5) 6-2, 6-4
Άρτεμις Ασλανισβίλι - Ευγενία Σίσκου Στρατηλάτη 6-0, 6-0
Ανδρομάχη Μπαρμπαγιάννη - Άννα Νοβρατίδου (14) 6-1, 3-6, 6-1
Έλενα Παλιούρα - Lolita Gukasyan (8) 3-6, 6-4, 7-5
Στυλιανή Ρουσσοπούλου - Τατιάνα Έλενα Γητοπούλου 6-0, 6-2
Ναταλία Μπάτσιου - Μάρθα Δαλαπάσχου (13) 6-2, 7-6 (1)
Anna Maria Tornean - Ναταλία Κασσή 6-2, 6-1
Patricia Georgiana Goina (1) - Αριάδνη Συμέλα Κοκούλα (15) 6-0, 6-1

ΔΙΠΛΟ ΑΓΟΡΙΩΝ 16 - Προημιτελικά:
Degabriele/Rimskii (1) - Μίζιος/Παναγιωτίδης 6-3, 6-2
Μπόγρης/Σαμολαδάς (4) - Μαυρίας/Μιχαλόπουλος 6-2, 7-5
Ουσταμπασίδης/Παλιούρας - Cvetanovic/Miljkovic (6) 6-3, 7-5
Kozlov/Βάλαρης (2) - Αδαλόγλου/Τριανταφυλλίδης 6-1, 6-1

ΔΙΠΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ 16 - Προημιτελικά:
Goina/Marinescu (1) - Σαββίδη/Semenova 6-4, 6-3
Ασλανισβίλι/Gukasyan - Lozanovska/Slamkova 6-1, 6-1
Γητοπούλου/Κασσή - Tornean/Tudor 7-5, 7-6 (4)
Μπάτσιου/Μίζιου - Ρουσσοπούλου/Ζαφειροπούλου (2) 7-5, 6-3

Το πρόγραμμα της Πέμπτης

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση