tennisnews.gr - Το Τένις στην Ελλάδα | Tennis in Greece | Τα νέα του Τένις | Greek Tennis News

Διαφήμιση
 

Kilkis Cup: Τα αποτελέσματα του 1ου γύρου

E-mail Εκτύπωση

Ο.Α Κιλκίς
Ολοκληρώθηκε αυτή τη Δευτέρα ο 1ος γύρος του διεθνούς πρωταθλήματος κάτω των 16 ετών της Tennis Europe, Kilkis Cup, στον Όμιλο Αντισφαίρισης Κιλκίς. Δείτε όλα τα αποτελέσματα.

Πλούσιο σε ελληνικές συμμετοχές είναι και το φετινό Kilkis Cup, που ξεκίνησε την Δευτέρα στον Ο.Α. Κιλκίς. Στον 2ο γύρο του μονού αγοριών προκρίθηκαν οι Χρήστος Νικολούλης, Παύλος Μπαλάφας, Δημήτρης Παλιούρας, Αλκιβιάδης Παπανίκος, Φώτης Αντωνιάδης, Απόστολος Γραμματικούλης, Γιώργος Παπασπυρόπουλος, Μάριος Σαμολαδάς, Γιάννης Σταμούλος, Χρυσοβαλάντης Ταμιωλάκης, Γιάννης Κουντουράκης, Βαγγέλης Μπόγρης, Δημήτρης Μπινόπουλος και Θοδωρής Μητσάκος.

Στον 2ο γύρο του μονού κοριτσιών, θα αγωνιστούν οι Κατερίνα Ζαφειροπούλου, Μαρία Μετζινέλη, Δέσποινα Ποιμενίδου, Μαρία Ελένη Πούλκα, Μαρία Ασπασία Κώτσιου, Μαρία Γεωργιάδου, Στυλιανή Ευαγγελία Ζέρβα, Στυλιανή Ρουσσοπούλου, καθώς και οι Μιχαέλα Λάκη και Βάλια Σαμαρά, που πέρασαν απευθείας στη φάση των "16" με bye.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 1ου γύρου:

Μονό αγοριών U16:
Χρήστος Νικολούλης - Ξενοφών Νεοφύτου (1) 7-5, 6-2
Παύλος Μπαλάφας - Philipp Poechl 6-1, 6-1
Δημήτρης Παλιούρας - Νικόλας Ιωάννου 6-4, 1-6, 6-1
Αλκιβιάδης Παπανίκος (8) - Τάσος Ντιβανίδης 6-2, 6-0
Φώτης Αντωνιάδης (3) - Στάθης Τριανταφυλλίδης 6-2, 6-2
Απόστολος Γραμματικούλης - Ιάκωβος Χατζηπιερής 6-1, 6-0
Γιώργος Παπασπυρόπουλος - Φίλιππος Δημητριάδης 6-4, 6-2
Μάριος Σαμολαδάς - Alexandru Ioan Stupar (6) 3-6, 6-1, 6-4
Παύλος Parson (5) - Αδαμάντιος Σταύρακας 3-6, 7-6 (2), 6-2
Γιάννης Σταμούλος - Ιάσονας Κωσταρίδης 2-6, 6-3, 6-1
Χρυσοβαλάντης Ταμιωλάκης - Yaroslav Kostyuk 6-3, 6-4
Ivan La Cava - Φίλιππος Ζαχιώτης 7-5, 7-6 (5)
Γιάννης Κουντουράκης - Πόλις Κουρσάρος (7) 7-6 (4), 3-6, 6-4
Βαγγέλης Μπόγρης - Μιχάλης Χατζηγεωργίου 6-2, 6-2
Δημήτρης Μπινόπουλος - Noah Philip Bay 6-2, 6-0
Θοδωρής Μητσάκος (2) - Τάσος Τσελεπής 7-6 (4), 7-6 (4)

Μονό κοριτσιών U16:
Μαρίνα Μπαμπαλιούτα - Αναστασία Tsouchnenko 6-3, 6-3
Κατερίνα Ζαφειροπούλου - Nicol Chakmakova 6-2, 7-6 (4)
Μαρία Μετζινέλη - Μαρία Θεοχάρη (7) 7-5, 6-2
Arina Yuvchenko - Κατερίνα Ρουσσοπούλου 6-3, 4-6, 7-5
Δέσποινα Ποιμενίδου - Μαρία Σιδηροπούλου 3-6, 6-2, 6-4
Elsa Chaumette (8) - Αναστασία Σία 6-1, 6-1
Daria Artemyeva (6) - Άννα Νοβρατίδου 6-3, 6-3
Μαρία Ελένη Πούλκα - Μαρία Κωνσταντίνα Λάππα 6-2, 6-1
Μαρία Ασπασία Κώτσιου - Χρυσάνθη Παπαγιάννη 6-3, 6-1
Μαρία Γεωργιάδου (5) - Ελένη Λαζαρίδου 6-1, 6-2
Στυλιανή Ευαγγελία Ζέρβα - Anastasia Savanina 6-3, 6-2
Στυλιανή Ρουσσοπούλου - Lolita Gukasyan 6-3, 6-0

 
Διαφήμιση

Διαφήμιση

Διαφήμιση

Σχετικά Άρθρα

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
ote nov 2016 300x80

Διαφήμιση
latest-atp-videos

charitonidis-thecoach


Διαφήμιση
Διαφήμιση

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση